PİKNİK & BBQ

Anadolu yakasının oksijen kaynağı Beykoz’da, Polonezköy’ün hemen bitişiğinde, Cumhuriyetköy’de açık hava şirket etkinlikleriniz, lansman, yaza merhaba, ve piknikleriniz için, yemyeşil bahçelerimiz, yenilikçi, yaratıcı ve sıradışı aktivite alanlarımız, deneyimli banket, mutfak ve servis ekibimizle sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

3000 kişi kapasiteli yemyeşil bahçemiz ve 500 kişi kapasiteli aktivite alanımızla doğa, konfor, eğlence ve macerayı bir arada, hem de şehirden kilometrelerce uzağa gitmeden yaşayabilirsiniz.

Tüm etkinliklerinizde çözüm ortağınız olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Parkur tesisi hakkında
Temiz havası, yemyeşil doğal güzellikleri ve insanı dinlendiren sessizliği ile Beykoz, Cumhuriyetköy ile İshaklı Köyü arasında kalan ovada kurulu Parkur, piknik tesisi denilince İstanbul’da ilk akla gelen tercihiniz olmalı. Parkur’un piknik alanı dışında sunduğu bireysel ve kurumsal aktivite imkanlarını görmeden plan yapmayın deriz!

Riva deresi kenarında ve yemyeşil bir arazide bulunması, Türkiye’de eşi benzeri olmayan büyüklükte engel parkurları, açık hava takım oyunları ve grup eğlencesi aktivitelerine sahip olması, bu tesisi açık ara İstanbul’un en güzel piknik alanı ve outdoor aktivite merkezi yapıyor. Yaklaşık 9 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan Parkur’da tüm gün doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Piknik için 1000 kişiye kadar, konser, festival gibi organizasyonlarda ise 3000 kişiye kadar ağırlama kapasitesine sahip Parkur etrafı tamamen çevrili ve gerekli donanıma sahiptir.

Parkur’a nasıl gidilir?
Parkur İstanbul’un çeşitli semtlerinden ortalama 35 ila 60 dakika içerisinde erişilebilen ve şehir merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Her 3 köprü güzergahı ile bu muhteşem piknik alanına ulaşım mümkündür.

Parkur’un çeşitli semtlere olan mesafesi:

  • Ataşehir’e 34km,
  • Maslak’a 41km,
  • Kavacık’a 22,5km
  • Polonezköy Tabiat Parkı’na 8km

Farklı ve daha aktif bir piknik deneyimi için Parkur organizasyonuna güvenin!
Sabah harika bir kahvaltı ile başlayan, sonrasında sıradışı ve eğlence dozu yüksek piknik aktiviteleri ile devam eden, açıkhavada mangal ve barbekü keyfi ile yenilen öğle yemeği sonrası farklı sportif aktiviteler ve survivor konseptli engel parkurları ile üst düzey deneyime ulaşan bir gün yaşayabilirsiniz. Harika fotoğraflar sunan günbatımından önce “happy hour” ve özel ikramlar ile müsafirlerimizi akşam yemeğine kalmaları için ikna etmek de genelde zor olmamaktadır. Ahşap piknik masaları, çocuk oyun alanı ve aktiviteleri, porselen tabaklarda barbekü yemek sunumları ve en kaliteli et ürünleri lezzetli ikramlar ile misafirlerini ağırlamaktadır. Gölgelik alanlarımız, hamaklarımız, armut koltuklarımız, yemyeşil çim alanlarımız ile misafirlerimizin yorgunluğunu atacağına ve zinde bir haftaya başlayacağına eminiz.

Bugüne kadar sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından yabancı misafirleri de ağırlayan Parkur, yeşil alanları, piknik imkanları, doğa içerisindeki toplantı tesisleri hatta inanılmaz gelebilir ama zaman zaman ziyaret eden vahşi hayvanları ile İstanbul’un en güzel mesire ve piknik alanları arasındadır.

İlkbaharın gelişi ile beraber sadece aileler ve arkadaş grupları değil, şirketler, dernekler, okul ve öğrenci toplulukları piknik mekanı arayışına girerler. Malum, İstanbul giderek büyüyen bir metropol ve etrafındaki tüm yeşil alanlarını yerleşim alanına çeviriyor. Ancak hala doğasını koruyabilmiş yerler var. İşte Parkur, İstanbul’un Anadolu yakasında tam da böyle bir arazide yer alıyor.

En yeni açık hava toplantı tesisi olarak kurulan Parkur, yeni, tertemiz ve eşsiz tasarıma sahip oturma alanları yanında, kaliteli yeme-içme imkanları sunmaktadır. Bu özellikleri ile kalabalık gruplar ve kurumsal toplantı organizasyonları için bulunmaz bir mekandır. Tesisin çevresinde yapılması mümkün olan bisiklet, kros ve yürüyüş gibi aktiviteler dışında Parkur içinde bulunan mini futbol sahası, voleybol sahası ve Türkiye’de ilk kez kurulan çeşitli açıkhava oyunları ve piknik aktiviteleri ile vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Parkur, kurumsal şirketler ve özel toplulukları kendi bünyesindeki engel parkurlarında sportif ve eğlenceli aktiviteler ile ağırlarken, aynı zamanda ziyaretçilerine bölgede yürüyüş, koşu, bisiklet, atv, Polonezköy tabiat parkı ve cam ocağı gezisi gibi aktiviteleri de ekstra olarak sunmaktadır.

Çevreci /Yeşil toplantı konsepti
Tüm dünyada hızla yaygınlaşan “yeşil toplantı” konseptinin ilk örneği olarak tasarlanan tesisin kendine has kuralları ve çevreci bir yaklaşımı bulunmakta. Üzerine kurulu olduğu tarım arazisinin özelliklerini korumak ve doğal kaynakların israfını engellemek için gereksiz peyzaj çalışmalarından uzak durulurken, beton kullanımı yok denecek kadar azdır.

Sırf bu sebepten dahi başta kurumsal firmalar olmak üzere, aile ve arkadaş grupları, okul grupları, dernekler ve sivil toplum kuruluşları tarafından özel olarak tercih edilen bir aktivite ve piknik organizasyonu mekanıdır.

Parkur piknik alanı rezervasyonu için bize ulaşın
Ağırlıklı olarak haftasonları ve genelde aynı günlere yoğunlaşan piknik organizasyonu taleplerine cevap verirken, ilk önce aylar öncesinden bize ulaşan kurumsal müşterilerimize teklifler sunuyoruz. Diğer özel piknik organizasyonu ve kurumsal aktivite organizasyon taleplerine ancak müsaitlik durumunda cevap verebilmekteyiz.

Rezervasyon için sık sorulan soruları okuduktan sonra bize iletişim linkinden ulaşabilirsiniz.