MERAK ETTİKLERİNİZ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Parkur’da aktivite yapma ücreti ne kadar?

Parkur’da yapılacak aktivitelerin fiyatları birçok faktöre göre değişmekte.
  • Kişi sayısı
  • Yarım gün/Tam gün seçimi
  • Haftaiçi/Haftasonu
  • Tarih: (Yüksek sezon / düşük sezon)
  • Yeme-içme ve talep edilen diğer ekstra hizmetler
gibi detaylar ile birlikte teklif verilir.

Telefonda teklif alabilir miyiz?

Hayır! Tüm fiyat bilgileri yazılı olarak info@outdoorparkur.com email adresine gelecek talebe cevaben gönderilir.

Parkur’a 3-4 arkadaş gelsek oyun oynayabilir miyiz?

Maalesef! Parkur sadece kapalı gruplara hizmet veren bir tesis. Parkur’da aktivite ve eğitim yapabilmek için en az 20 kişilik bir grup olmanız gerekir. Bugüne dek aynı gün içinde en fazla 700 kişi aktivite yaptı, aynı anda oyun oynayabilen aktif kişi sayısı ise 270 oldu. Yenilenmiş tesisimiz 2018’den itibaren çok daha büyük kapasiteye sahip.

Takımlarda kaç kişi olmalı?

Genelde Parkur’a gelen gruplar kendi takımlarını oluştururlar. Ideal takımdaki kişi sayısı 10’dur. Alt ve üst limitler ise her takımda en az 6 en fazla 12 kişi olmasıdır.

Takımlar nasıl ayarlanmalı?

Takımlarda bay ve bayan sayıları eşit organize edilmeli. Birbirini çok iyi tanıyan, iyi arkadaşlar, eşler, kardeşler her zaman farklı gruplarda olmalı. Bu durum, sürpriz sonuçlar ve eğlenceli anlara hizmet edecektir.

Parkur’daki aktiviteler ne kadar zor? Herkes oynayabilir mi?

Parkur’da fiziki güç isteyen, sert engel parkurları da var, herkesin yapabileceği el becerisi, denge, hız ve ortak akıl isteyen parkurlar da var. Sonuçta bugüne kadar Parkur’da engelliler de, hamile kadınlar da, çok kilolu misafirler de takım içinde kendilerine yer bulup keyifle oynayabildiler. En sert parkurlarda dahi, fiziki engeli olan bireylerden takım için faydalanma yolunu gösteriyoruz.

Kaç tane engel Parkurda oynayabiliriz? Parkur oyunları ve Engel Parkurlarını biz mi seçiyoruz? 

Hayır. Yarım gün uygulamaya yaklaşık 5 aktivite, Tam gün aktiviteye ise final dahil 8-9 aktivite sığmaktadır.

Genelde Parkur seçimi yaptırmıyoruz, zira organizasyon gününde hangi parkurların tesiste olup olmadığını (dışarıya kiralama hizmeti de verilmektedir) hangi parkurların bakıma alınacağını önceden bilemeyebiliyoruz. Üstelik grubun ilgisi, fiziki özellikleri ve büyüklüğüne göre ideal set uplar konusunda tecrübeliyiz. Amacımız sizlere hem güvenli hem de en iyi deneyimi sunmak.

Ayrıca, aynı anda 2 grup ağırlayabildiğimiz için, yeme-içme alanları ve önlerinde bulunan engel parkurları ekibimiz tarafından ilk konfirme eden gruba ve kişi sayısına bağlı olarak rezerve ediliyor.

Parkur’da aktiviteler ne kadar sürüyor? İçeride ne kadar kalabiliyoruz?

Parkur’da mücadele eden takımların büyüklüğüne göre her bir oyun ve engel parkuru ortalama 20-30 dakika arası sürüyor. Gruplar Parkur hizmetini yarım gün (2,5 saat), ya da tam gün (5 saat) olarak satın alabiliyor. Bu süreye yeme-içme süreleri dahil değildir.

Parkur’da oyunlar saat kaçta başlar?

Oyunların kaçta başlayacağına gruplar karar verebilir. Sonuçta ya 2,5 saat, ya da 6 saat süreleri var. Kesin olan tek şey öğleden önceki aktivitelerin saat 13:30’dan önce bitmiş olması gerekir, öğleden sonraki ilk aktivite grubunun ise 17:00 itibari ile çıkması gerekir. Yazın 17:00’dan sonra hava kararana dek, 3. bir seans grup alabiliyoruz.

Gece aktivitesi ve özel partiler yapılabilir mi?

Evet. Geçmişte de yaptık zaten. Ekstra maliyetler ile alana getirdiğimiz mobil jeneratör kamyonları ile gece aydınlatması yapabililiyor ve özel organizasyonlarda hizmet sunabiliyoruz.

Parkur’da yaş sınırı var mı? Çocuklar oynayabilir mi?

Evet. Parkur oyunları genelde yetişkinler için hazırlandı. Bu sebeple ebatlandırmalar çok küçük çocuklar için uygun değil.

  • 12 yaş üzeri çocuklar neredeyse tüm oyunları oynayabiliyor.
  • 9-12 yaş grubu çocuklar oyunların %60’ını oynayabiliyor.
  • 7-9 yaş grubu için oyunlar çok sınırlı. Ancak onlar için Uluslar arası standardlarda Outdoor Training konseptli yumuşak aktiviteler organize edebiliyoruz.

Parkur’da yeme-içme hizmetleri var mıdır?

Evet. Farklı fiyat ve içeriklerde yeme-içme hizmetleri mevcuttur. Bunun için ekibimizden teklif alabilirsiniz.