Aktivite öncesi MERAK ETTİKLERİNİZ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Parkur’da aktivite yapma ücreti ne kadar?

Parkur’da yapılacak aktivite fiyatları birçok faktöre göre değişmekte.

  • Kişi sayısı
  • Yarım gün / Tam gün seçimi
  • Haftaiçi / Haftasonu
  • Tarih: (Yüksek sezon / düşük sezon)
  • Yeme-içme ve talep edilen diğer ekstra hizmetler gibi detaylar ile birlikte teklif verilir.

Telefonda teklif alabilir miyiz?

Hayır! Tüm fiyat bilgileri yazılı olarak email adresimize gelecek talebe cevaben gönderilir.

Parkur’a 3-4 arkadaş gelsek oyun oynayabilir miyiz?

Maalesef! Parkur sadece kapalı gruplara hizmet veren bir tesis. Parkur’da aktivite ve eğitim yapabilmek için en az 15-20 kişilik bir grup olmanız gerekir. Bugüne dek aynı gün içinde en fazla 700 kişi aktivite yaptı, aynı anda oyun oynayabilen aktif kişi sayısı ise 270 oldu. Yenilenmiş tesisimiz 2019’dan itibaren çok daha büyük kapasiteye sahip.

Takımlarda kaç kişi olmalı?

Genelde Parkur’a gelen gruplar kendi takımlarını oluştururlar. Ideal takımdaki kişi sayısı 10’dur. Alt ve üst limitler ise her takımda en az 6 en fazla 12 kişi olmasıdır.

Takımlar nasıl ayarlanmalı?

Takımlarda bay ve bayan sayıları eşit organize edilmeli. Birbirini çok iyi tanıyan, iyi arkadaşlar, eşler, kardeşler her zaman farklı gruplarda olmalı. Bu durum, iletişimi zayıf kişiler arasındaki buzları kırarken, aynı zamanda sürpriz sonuçlar ve eğlenceli anlara hizmet edecektir.

Parkur’daki aktiviteler ne kadar zor? Herkes oynayabilir mi?

Parkur’da fiziki güç isteyen, görece daha aktif engel parkurları da var, herkesin yapabileceği el becerisi, denge, hız ve ortak akıl isteyen parkurlar da var. Sonuçta bugüne kadar Parkur’da engelliler de, hamile kadınlar da, kilo fazlası olan misafirler de takım içinde kendilerine yer bulup, keyifle oynayabildiler. En sert parkurlarda dahi, fiziki engeli olan bireylerden takım için faydalanma yolunu gösteriyoruz.

Kaç tane engel Parkurda oynayabiliriz? Parkur oyunları ve Engel Parkurlarını biz mi seçiyoruz? 

Hayır. Ideal Parkur uygulaması 5-7 engel parkuru ve parkur oyunlarından oluşmaktadır. Dolu dolu aktif geçen süre yaklaşık olarak 3 saattir.

Parkur seçimi yaptırmıyoruz. Bunun temel sebebi, grubun profili, ilgisi, fiziki özellikleri ve büyüklüğüne göre ideal set uplar konusunda tecrübeli olmamız. Genelde daha yumuşak aktivitelerde test ettiğimiz ekipleri sonrasında aktif oyunlara yönlendiririz. Amacımız sizlere hem güvenli hem de en iyi deneyimi sunmak. Ayrıca organizasyon gününde hangi parkurların tesiste olup olmadığını (dışarıya kiralama hizmeti de verilmektedir) hangi parkurların bakıma alınacağını önceden bilemeyecek olmamızdır.

Aynı anda 2 grup ağırlayabildiğimiz için, yeme-içme alanları ve önlerinde bulunan engel parkurları ekibimiz tarafından ilk konfirme eden gruba ve kişi sayısına bağlı olarak rezerve ediliyor.

Parkur’da aktiviteler ne kadar sürüyor? İçeride ne kadar kalabiliyoruz?

Parkur’da mücadele eden takımların büyüklüğüne göre her bir oyun ve engel parkuru ortalama 20-30 dakika arası sürüyor. Gruplar Parkur hizmetini yarım gün (2,5 saat), ya da tam gün (5 saat) olarak satın alabiliyor. Bu süreye yeme-içme süreleri dahil değildir.

Parkur’da oyunlar saat kaçta başlar?

Oyunların kaçta başlayacağına gruplar karar verebilir. Sonuçta ya 2,5 saat, ya da 5 saat oyunlara ayrılmış süreleri var. Kesin olan tek şey öğleden önceki aktivitelerin saat 13:30’dan önce bitmiş olması gerekir, öğleden sonraki ilk aktivite grubunun ise 17:00 itibari ile çıkması gerekir. Yazın 17:00’dan sonra hava kararana dek, 3. bir seans grup alabiliyoruz.

Gece aktivitesi ve özel partiler yapılabilir mi?

Evet. Sezonda muhakkak birkaç tane gece aktivitesi talebi gelmektedir. Standard aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktada, ekstra maliyetler ile alana getirdiğimiz mobil jeneratör kamyonları ile gece aydınlatması yapabiliyor ve özel organizasyonlarda hizmet sunabiliyoruz.

Parkur’da yaş sınırı var mı? Çocuklar oynayabilir mi?

Evet. Parkur oyunları genelde yetişkinler için hazırlandı. Bu sebeple ebatlandırmalar çok küçük çocuklar için uygun değil.

  • 12 yaş üzeri çocuklar neredeyse tüm oyunları oynayabiliyor.
  • 9-12 yaş grubu çocuklar oyunların %60’ını oynayabiliyor.
  • 7-9 yaş grubu için oyunlar çok sınırlı. Ancak onlar için Uluslar arası standardlarda Outdoor Training konseptli yumuşak aktiviteler organize edebiliyoruz.

Parkur’da yeme-içme hizmetleri var mıdır?

Evet. İster kurumsal piknik organizasyonu olsun, ister açıkhavada gerçekleştireceğiniz kurumsal toplantılar olsun, farklı fiyat ve içeriklerde yeme-içme hizmetleri mevcuttur. Bunun için ekibimizden teklif alabilirsiniz.

Aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız, bize iletişim linkinden ulaşabilirsiniz.

Sadece outdoor aktiviteler ve survivor parkurları için değil, aynı zamanda kurumsal şirket piknikleri için de tesisimizi kullanabilirsiniz. Ayrıca teambuilding alanında uzman şirketimiz HTCEVENTS‘den buz kırıcı ve yaratıcı alternatif aktivite teklifi alabilirsiniz.

Parkur Aktivite Fiyatları