İçeriğe geç

OKUL & MEZUNİYET

Okul grupları ve çocuk kampı

Parkur sadece kurumsal şirketler ve yetişkin grupları için hazırlanmadı. Engel parkurları ve diğer parkur oyunları hazırlanırken elbet çocuklarımızı da düşündük. Çok sayıda okul grupları ve çocuk kampı aktiveleri de organize ettik.

Çocuklarımızın fiziki gelişimlerine katkı sağlayacak görece basit engel parkurları, el becerisi ve denge isteyen parkur oyunları dışında özgüvenlerini yükseltecek ve gelecekte onları iş hayatlarına hazırlayacak takım çalışması ve strateji üstüne kurulu çok sayıda oyun hazırladık.

Parkur’u ziyaret eden okul grupları için hazırlanan programlarda isteğe bağlı olarak öğretmenler ile öğrencilere birarada aktivite yapabilmeni imkanı da sunuyoruz. Hatta geçmişte çocuklar birarada oynarlarken, veliler ve öğretmenlerden oluşan yetişkinlerin de başka engel parkurlarında sıradışı bir deneyim yaşadıklarını da söyleyebiliriz.

Kazanımlar

Çocuklar Parkur’da karşılaştıkları problemleri çözebilmek için kimi zaman bireysel olarak, kimi zaman da takım halinde yaratıcılıklarını ve bakış açılarını değiştirmek zorunda kalacaklar. Bu sayede değişen koşullara adapte olmayı öğrenecek, hem kendilerine hem de takım arkadaşlarına güven ve saygı duymayı öğrenecekler. Yaşayarak öğrenme tekniği (experiential learning) ile gelişmelerine katkıda bulunacağız. Tüm bu kazanımları da sadece kapalı gruplara adanmış, güvenli ve yemyeşil bir doğa içerisinde yaşayacaklar.

Çocuklara özel menüler

Çocuklarımızın yetişkinler ile aynı yemekleri yemediğini biliyoruz. Ne açık büfe mezelerinden haz ediyorlar, ne de aynı miktarda tüketiyorlar. Bu sebepler çocuklara özel menüler ve sağlıklı fast-food barbekü seçenekleri hazırladı. Çoğu zaman bu menülere ilaveten probiyotik yoğurtlar ve meyveler ile atıştırmalık ihtiyaçlarını da dengeliyoruz.

Ekstra güvenli engel parkurları

Okul grupları ve açıkhava çocuk aktiviteleri planlarken güvenliği ön planda tuttuğumuz için bazı oyunların basit etaplarını birleştirerek çözümler üretiyoruz. Yetişkinlere göre boy farkı olduğu için daha küçük ebatlı oyunları gözönünde bulundurduğumuzu da tahmin edebilirsiniz.

Ayrıca Uluslar arası standardlarda yetişkinler için uyguladığımız eğlenceli buz kırıcı aktiviteler ve takım oyunlarının bir kısmı da herhangi bir değişikliğe ihtiyaç duymadan çocuklar içinde sunulabilmektedir.

Çocuklara özel eğitmenlerimiz

Tecrübeli ekibimiz çocuk aktiviteleri ve diğer konularda çocuklar ile iletişim kurmanın zorlukları konusunda yıllar içerisinde deneyim kazandılar. Malum çocukların outdoor oyunlar esnasında konsantre süreli çok daha kısa ve ilgilerini çabuk kaybedebiliyorlar. Basit bir oyun kuralları sunumu bile çoğu zaman uzun vakit aldığı için, tahammül seviyesi yüksek personelimiz, küçük numaralarla hem ilgiyi hem disiplini elden bırakmıyor. Kontrolün oyun hakemlerimizden çocuklara geçmesi ne öğretmenler ne de velilerin istediği birşey değil zaten.

Okul grupları / doğada çocuk kampı / mezuniyet törenleri

İster doğada günübirlik bir çocuk kampı organize edin, ister mezuniyet programını sıradışı bir deneyimle süsleyin, ekibimize danışmadan nihai kararınızı vermeyin. Sizden haber bekliyoruz. İletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Çocuklar dışında, veliler ve öğretmenler için organize edilebilecek alternatif etkinlikler ve davet, organizasyon hizmetleri için kurucu şirketimiz HTCEVENTS‘e ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyet Mah. Gardenya çıkmazı sok. No:21 34829 Beykoz/Istanbul

info@outdoorparkur.com

+ 90 216 418 52 22