TAKIM AKTİVİTESİ & EĞİTİM

Outdoor takım aktivitesi

Takım aktivitesi & Outdoor Training

LABİRENT

Türkiye’de ilk kez bir labirent inşaa ettik. Paleolitik çağdan beri insanların bu mistik yapı içerisine neden girmek istedikleri hala bir araştırma konusu. Çalışanlarınızın labirent içinde çıkış yolunu araması, tıpkı iş hayatında başarıya giden yolu araması gibidir. Outdoor aktiviteler içinde sadece kısa bir eğlence için deneyimleyebileceğiniz gibi, Labirent içindeki ipuçlarının bir araya getirilmesi gereken birkaç farklı takım aktivitesi de planladık. Gözleri kapalı takımlarınızın, liderleri tarafından labirent içinde yönlendirildiği takım oyunu ise favorimiz.

ekip ruhu takım aktiviteleri

POMPALI DREZİN

Yine Türkiye’de ilk kez yaşayabileceğiniz bir outdoor takım aktivitesi. 85 metrelik ray hattımız üzerinde salt eğlence amaçlı veya takımların zamana karşı bazı görevleri tamamladıkları bu vagonet, eski demir yolu hatıralarını canlandırıyor.

ekip ruhu takım aktiviteleri

Engel Parkuru 1 / SARI – MAVİ

Ellerindeki sopaların üzerinde duran topları düşürmeden, araba lastiklerinin üzerinden geçip, 7 metrelik merdiveni aştıktan sonra, mini labirentten önce çıkan ekipleriniz, taşıdıkları topları bir kasada toplayarak, iki tur sonunda hedef kutusuna atış yapacaklar. Topu düşürenin başa döndüğü bu takım aktivitesi uygulamasında, fiziki mücadeleden çok denge, hedefi tutturmak için isabetli atış ve ekip desteği öne çıkmaktadır.

takım ruhu aktiviteleri

Engel Parkuru 2 / SARI – YEŞİL

Stres altında karar verme, el becerisi, isabetli atış ve takım yardımlaşmasının ön planda olduğu, fiziki mücadeleden çok hızın önem kazandığı keyifli bir parkur.

a4

ENGEL PARKURU 3 / KIRMIZI – MAVİ

Fiziki mücadelenin, dengenin, takım için bireysel performansın son derece önemli olduğu bu parkurda, takım üyeleri engel tahtaları, ip merdiven, alttan sürünme, “Burma Loop” gibi engelleri aşacaklar. Finalde iki halkayı sehpaya yerleştiren oyuncu kazanacak.

engel parkurları ekip ruhu aktiviteleri

ENGEL PARKURU 4 / KIRMIZI – YEŞİL

Hızlı karar verme ve hedefi tutturmanın ön planda olduğu bu parkurda, ekip üyeleriniz önce altı tane sembolü bir direkten diğerine asacak. Sonrasında Quoits hedefine halka atacak, isabetli atış yapan ekip üyesi önce denge tahtasından geçip sonra alttan sürünme engelini aşacak. Finalde mercimek keselerini hedef tahtasındaki çizgiyi aşırarak, duvardaki platformların üzerine bırakmaya çalışacak.

a6

HANOI KULESİ

İlk görüşte herkesin ne var bunda dediği oyunlardan biridir Hanoi Kulesi. Biz çok iyi biliyoruz ki, zaman karşı yapılan mücadelede sadece hızlı düşünen ve stres altında mücadele kabiliyeti olan takımlar kazanacaktır.

ekip ruhu takım aktivitesi

MASA LABİRENTİ

Labyrinth of Dexterity olarak da bilinen bu masada, el becerisi ve hız başarıya giden yolda kilit yetenekler. Hemen yandaki takımın, ilk topu engellere takılmadan deliğe sokması, takım olarak daha hızlı olmayı ve stres altında koordineli bir şekilde doğru seçimleri yapmayı gerektirir.

a8

ÖRÜMCEK AĞI

Outdoor aktiviteler içinde bir klasik. Dev bir örümcek ağı düşünün. Hayatta kalabilmenin tek yolu, bu ağa değmeden ekip üyelerini ağın diğer tarafına geçirmektir. Ağdaki bir delik sadece tek bir defa kullanılabilmektedir. Takımların karşısına yolda yeni problemler çıkabilir.

takım aktivitesi ve takım ruhu

HAFIZA OYUNU

Aynı masada iki ekibin oynayacağı bu oyunda, masamızda bulunan ters çevrilmiş sembolleri sırasıyla açacak olan ekipler, doğru eşleşmeleri yaptıklarında puan kazanırlar. Ortak akıl ile salt çoğunluğu ele geçiren takım kazanır. Tüm outdoor aktiviteler yorucu olmak zorunda değil!

ekip çalışması eğitimleri

MANCINIK

Ortaçağ savaşları konseptine ait outdoor aktiviteler içindeki bu oyunda, ekipler kendi dev mancınıklarını inşaa ederler. İnşaası tamamlanan mancınıklar ile pozisyon alan takımlar, su dolu balonlar ile birbirlerine veya küçük toplar ile kurumsal hedeflerinize atış yapacaklar. Bu savaş çok eğlenceli olması için tasarlandı.

20140725_180537

ROMA SAVAŞ ARABALARI

Sizler için ahşap Roma Savaş Arabaları inşaa ettik. Biz denedik. Hem yorucu, hem de çok ama çok keyifli bir oyun. Tören geçisi sırasında gururla takımını selamlayan gladyatörün bindiği Roma Savaş Arabasını, 4 tane at (pardon takım arkadaşları) çekiyor. Slalom, hız ve takım görevlerini içeren parkurunda, fiziki mücadele ve kahkaha bol olacak.

engel parkurları takım aktivitesi

PARKUR OUTDOOR AKTİVİTELER – OUTDOOR TRAINING & EĞLENCE OYUNLARI

Parkur’un ilk 5 dönümlük arazisinin üzerini tabi ki tamamı ile sabit aktivite ve oyunlar ile kaplamadık. Kurumların ihtiyaçlarını ve toplanma alanlarını da düşünerek serbest oyun alanları bıraktık. Bu alanlarda Parkur’un sabit set up oyunları dışında Outdoor aktiviteler, outdoor training eğitimleri ve alternatif yaratıcı aktiviteler de sunabiliyoruz. Aşağıda bazı örnekleri görebilirsiniz.

TEKE TEK

Rakip takımların üyelerinin, etrafı çevrili bir alanda birbirlerinin sırtına yapışık olan flamaları kapmak için sadece kulaklarına güvendikleri bir gladyatör oyunu. Gözleri kapalı olan yarışmacılar, rakiplerinin ellerinde ve ayaklarında bulunan zillerin sesini dinleyerek, alan içerisinde doğru pozisyon almalı ve rakibinden hızlı davranarak ona üstünlük sağlamalıdır. Bunun gibi outdoor aktiviteler, takımı için adanmış başarılı bireyleri öne çıkartırken iyi bir rol modeli de sunabiliyor.

Parkur Outdoor Egitim takım çalışması

LADDER GOLF

Takımların çok keyif aldığı bir oyun. Birbirine iple bağlı iki ahşap topun merdiven şeklindeki bir platforma atılarak, farklı seviyelere yerleştirmenin farklı puanlar kazandırdığı bu çok keyifli oyun, eğlence ve takım ruhunu en üst seviyeye taşıyor.

p18

GONDOL

Plastik boruların üzerinde ilerleyen bir gondol gördünüz mü bilmiyoruz ama, bu gondol bağırış çağırışlar ile ilerleyebiliyor. 3-4 kişinin kürek çektiği, 2 kişinin ise boruları önden arkaya aktararak hareketin devamını sağladığı bu oyun, ekip koordinasyonu ve güçlü iletişim ile kısmen fiziki mücadelenin birleşmesinden oluşuyor.

a12

KIRKAYAK

Outdoor aktiviteler içinde her izleyen için çok kolay bir oyundur Kırkayak. Ancak iki ekip yarışırken hangi takımın başarılı olduğunu belirleyen, aktivitenin ne kadar kolay uygulanabildiği değil, ekibin ne kadar koordineli çalıştığı ve ortak hedefe yönlendiğidir. Takım ruhu, Motivasyon, Koordinasyon ve Eğlence garantisi olan kırkayak için hazır olun!

outdoor takım çalışması

MAYIN TARLASI

Mayın tarlası, iş dünyasının küçük bir simülasyonudur aslında. Başarıya giden yol engellerle doludur ve bu engellere takılmadan ilerleyebilmenin tek yolu ekip arkadaşlarına güven ve etkili iletişimden geçer. Ortak akılın en önemli unsur olduğu bu oyunda, ekibin bir üyesi veya tüm ekibin kendilerine bildirilen mayınların yerini hatırlayarak güvenli alana geçmesi gerekmektedir. Outdoor aktiviteler arasında bir klasiktir.

mayin tarlasi 2

MISSION IMPOSSIBLE

Filmlerden çıkan bir sahne gibidir bu oyun. Ekibin kendi içinden seçtiği bir ajanı, içine girilmesi yasak bir alana “havadan” taşıması gereken bir koordinasyon aktivitesidir. Yasak alan içerisinde tamamlanması gereken görevler ise kurumsal ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişmektedir.

mission impossible

TRUSTBUILDING

Gözleri kapalı ekiplerinizin kendilerine verilen görevleri nasıl tamamladıklarını daha önce gözlemlediniz mi? Nasıl iletişim kuruyorlar? Liderlik vasıfları öne çıkanlar kimler? Pes edenler var mı? Takım üyelerinin birbirlerine güven duydukları, eksiklerini tamamladıkları bu oyunlarda kimi zaman gözleri bağlı şekilde ideal bir kareyi oluşturmaları, kimi zaman önünde engeller bulunan boş kaleye gol atmaları istendiğinde ekibinizin iletişim gücünü izleme şansınız doğar. Outdoor aktiviteler güven oluşturucu kazanımlar olmadan olmaz!

trustbuilding

BUZ KIRICILAR

Ekiplerinizin hem bize, hem birbirlerine hem de Parkur’a ısınması için tamamlayacakları 5-10 dakikalık kısa takım aktivitelerini bu başlık altında sunuyoruz.  “Helium Hulahoop”, “Arkadaş Halkası”, “Hatırla Bunu” gibi outdoor aktiviteler ideal bir başlangıç sunuyor.

buz kiricilar takım aktivitesi

Ve depomuzdaki diğer tüm takım oyunları, outdoor aktiviteler özel konsept çalışmaları için bize ulaşınız.

Kurumunuz çalışanlarını güçlendirmek için Parkur’a davet ediyoruz.  Çünkü sunduğumuz,

Outdoor Aktiviteler eğlendirir!

Outdoor Takım aktivitesi eğitir!

Outdoor Trustbuilding Aktivitesi birleştirir!

Outdoor Eğitimler iş dünyasının küçük simülasyonlarıdır!

Parkur dışında organize edeceğiniz kurumsal toplantı ve eğitim organizasyonlarınız için kurucu şirketimiz HTCEVENTS‘den destek alabilirsiniz.